LubinVideoTwoje miasto

Ekologicznie, bezpiecznie, zdrowo, tanio – zalety rowerów miejskich [VIDEO]

0

Rowery miejskie to coraz częściej praktykowana propozycja poruszania się po mieście nie tylko w większych polskich ośrodkach. Stacje rozlokowane w różnych punktach, aktywizacja mieszkańców i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla to tylko niektóre z zalet pomysłu.

Jakie zdanie na temat roweru miejskiego mają mieszkańcy Lubina? Potrzebny czy nie? Kiedy moglibyśmy się spodziewać pierwszej stacji roweru miejskiego w Lubinie? Dlaczego roweru miejskiego jeszcze nie ma, podczas gdy w innych okolicznych miastach – na przykład w Polkowicach czy Legnicy rower miejski cieszy się coraz większym uznaniem mieszkańców? Zobacz nasze video.

Do pierwszego przejazdu rowerem miejskim w Lubinie już teoretycznie bliżej, bo inicjatywę w tej sprawie mocno promuje radny Krzysztof Lis, który zresztą niedawno zgłosił wniosek o ustawienie w Lubinie tzw. lodówki miejskiej, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Pewności jednak nie mamy, bo decyzja należy do lubińskiego ratusza z prezydentem na czele. Skoro mieszkańcy Lubina czekali już tyle, to nie wiadomo czy nie będą czekać nadal.

Dariusz Nowakowski

Trzynastego w piątek – zdarzenie nie miało nic wspólnego z przesądami

Previous article

Tym razem „ratowali” zamek – akcja w Jędrzychowie

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like