LubinVideoTwoje miasto

Projekty, które zmienią miasto – Lubin z rządowymi dotacjami na inwestycje w drogi, kulturę i sport [VIDEO]

0

Tydzień temu dowiedzieliśmy się, że rząd wesprze kwotą ponad 16 milionów złotych budowę areny lekkoatletycznej, a także trybuny z halą sportową Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Na zmodernizowanym lubińskim stadionie będzie można rozgrywać zawody o randze mistrzostw Polski, międzynarodowym. Ponadto będzie to jedyny na Dolnym Śląsku stadion z ośmiotorową bieżnią, a trybuny mają pomieścić 1800 widzów. Obiekt ma zostać do użytku do końca 2023 roku.

Wiadomości te ogłosili, podczas wizyty w Lubinie, ministrowie Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Krzysztof Kubów – szef Gabinetu Politycznego Premiera. W briefingu prasowym na ten temat uczestniczył również członek zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda, a gospodarzem konferencji był prezydent Lubina Robert Raczyński. Zobacz nasze video.

W miniony poniedziałek informowaliśmy w naszym portalu, że samorząd miejski Lubina, w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzymał dofinansowanie na budowę i modernizację infrastruktury drogowej w kwocie 30 mln zł oraz przebudowę, adaptację i wyposażenie budynku dla potrzeb Multimedialnego Centrum Innowacji Audiowizualnych w Lubinie – 5 mln zł. Przyznana tydzień wcześniej dotacja rządowa na rozbudowę Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie wyniesie ponad 16,5 mln zł.

Nowy stadion lekkoatletyczny w Lubinie będzie stanowić znakomitą alternatywę dla dotychczasowej bazy sportowej w Lubinie, w Zagłębiu Miedziowym i na Dolnym Śląsku.

Dariusz Nowakowski

Głogów: Historia niezwykłego sportowca. Projekcja filmu i spotkanie

Poprzedni artykuł

„Jazda z ElektroMaćkiem” od 27 października na YouTube

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like