Fot. NFOŚiGW

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 27 października uruchomił na YouTube kanał o elektromobilności pn. „Jazda z ElektroMaćkiem”. Nowe odcinki zobaczymy na YouTube co tydzień, w każdą środę. W roli głównej ElektroMaciek – na co dzień pracownik Funduszu, po godzinach fan elektromobilności, wspierają go wybrani motoryzacyjni youtuberzy.

– Wiemy, że samo wsparcie zakupu zeroemisyjnych autobusów i samochodów, czy budowy infrastruktury musi być wsparte zachęcaniem do ich użytkowania, chcemy znaleźć ambasadorów elektromobilności wśród prywatnych konsumentów, firm, samorządów. Dlatego poza programami finansowania NFOŚiGW zaplanował dodatkowe, zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne. Jednym z takich działań jest uruchomienie kanału „Jazda z ElektroMaćkiem”. Kanał powstał, by oswajać Polaków z elektromobilnością, mobilizować do podejmowania działań, które wpłyną na  ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery, budować wokół NFOŚiGW społeczność zainteresowaną tematyką elektromobilności – mówi  Artur Lorkowski, wiceprezes NFOŚiGW.

„Jazda z ElektroMaćkiem” to cykl minireportaży w przystępny sposób opowiadających o zaletach  samochodów elektrycznych i różnych aspektach ich użytkowania. Odcinki realizowane będą w studiu i poza nim, w trasie po Polsce, wszędzie tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne dla rozwoju polskiej elektromobilności. Będą rozmowy z motoryzacyjnymi influencerami, testy, porównania, garść lifehacków dotyczących elektromobilności.

Dowiedzieliśmy się , że prowadzącym kanał został pracownik Funduszu – Maciej Popardowski. Na co dzień pracuje w Departamencie Ochrony Przyrody i Leśnictwa NFOŚiGW, a po godzinach zgłębia tajniki motoryzacji. Dlatego zgłosił się do udziału w wewnętrznym castingu Funduszu na „twarz” nowego kanału, a po wygranej zgodził się podjąć wyzwanie.

– W kolejnych odcinkach, w każdą środę, Maciek, a właściwie ElektroMaciek będzie prezentować swoje supermoce. Te supermoce to wiedza i najnowsze informacje na temat szeroko pojętej elektromobilności – nasz prowadzący opowie o wszystkim, co warto wiedzieć o elektrykach i ich zaletach, wyjaśni wątpliwości dotyczące ich użytkowania – informuje Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej NFOŚiGW.

Projekt „Jazda z ElektroMaćkiem” jest inicjatywą Narodowego Funduszu i dopełnieniem innych już trwających kampanii promujących elektromobilność, które ze środków NFOŚiGW realizują: Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja 8 Kobiet.

Projekty, które zmienią miasto – Lubin z rządowymi dotacjami na inwestycje w drogi, kulturę i sport [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Algorytmy niszczą relacje międzyludzkie – potrzebny jest powrót do wartości w internecie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like