Fot. MOK Głogów

We wtorek, 9 listopada, o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie FILMOŻARCIE z wyjątkowymi gośćmi. Zobaczyć będzie można projekcję filmu „Po złoto”, po której nastąpi spotkanie z reżyserem Ksawerym Szczepanikiem i olimpijczykiem Władysławem Kozakiewiczem. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to wielka gratka dla fanów kina dokumentalnego.

Projekcja filmu „Po złoto” o życiu legendarnego polskiego tyczkarza – Władysława Kozakiewicza, odbędzie się z udziałem reżysera dokumentu oraz głównego bohatera. Podczas listopadowego FILMOŻARCIA będzie czas na rozmowę i poznanie tak gorącej wciąż historii sportowej, jednego z najlepszych reprezentantów Polski, a także sztuki pracy reżyserskiej nad niezwykle bogatym filmem dokumentalnym.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie ’80, Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem Związku Radzieckiego. W finale zdobywa złoto i pobija rekord świata, ale wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność pokazuje jej niesportowy, obraźliwy gest. “Wał” zostaje uznany za prowokację polityczną i życie naszego lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się…

Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, by w porywający sposób opowiedzieć o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.

Bilety w cenie 20 zł można zakupić stacjonarnie w Biurze Obsługi Klienta CK MOK i online.

Fot. MOK Głogów

18 milionów złotych dla Polkowic

Poprzedni artykuł

Projekty, które zmienią miasto – Lubin z rządowymi dotacjami na inwestycje w drogi, kulturę i sport [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like