Policjanci z komendy miejskiej w Legnicy zlikwidowali narkotykowy biznes. Dobrze zorganizowane działania funkcjonariuszy pozwoliły wytypować miejsca uprawy konopi, a także przechowywania narkotyków.

W wyniku zaplanowanej akcji policjanci pionu kryminalnego weszli jednocześnie do kilku mieszkań, gdzie ujawnili w pomieszczeniach profesjonalnie przygotowane stanowiska do uprawy konopi. Dla ukrycia swojej uprawy w pokojach były rozłożone namioty, lampy, systemy nawadniania i nawożenia roślin, a także wentylacja.

Podczas sprawdzeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany, z których można byłoby uzyskać ponad 4,5 tysiąca porcji handlowych tego narkotyku, blisko 200 sztuk sadzonek roślin w różnym stadium rozwoju, a także 5 litrów gotowego półproduktu tzw. CBD (Kannabidiol).

Materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy pozwolił na postawienie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. Za popełnione czyny łącznie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora wobec mężczyzny sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Po raz kolejny dzięki czujności policjantów zajmujących się zwalczaniem narkotykowego procederu kolejne środki odurzające nie trafią na czarny rynek.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Budują i remontują

Poprzedni artykuł

W Zagłębiu Miedziowym nie brakuje sportowych emocji – sukcesy mieszają się z porażkami

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like