Fot. W.Petera

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od 4 do 29 października 2021 roku  prowadzi nabór wniosków  o wsparcie w ramach XXX już edycji Samorządowego Programu Pożyczkowego. W tym roku łączna pula środków finansowych w ramach programu SPP wynosi 20 mln zł.

– Środki finansowe mogą zostać przeznaczone na budowę i modernizację: placówek oświatowych, sieci i stacji wodociągowych, zbiorowego odprowadzania i oczyszczania ścieków, dróg gminnych i powiatowych, a także przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii. Z pożyczki można finansować 100% kosztów inwestycji brutto – informuje EFRWP.

Maksymalna wysokość pożyczki wynosi 1,5 mln zł. Są one udzielane na okres do 5 lat, włączając w to 12-miesięczny okres karencji w spłacie kapitału i mogą służyć finansowaniu 100% kosztów zadania inwestycyjnego brutto. Oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek kosztów i opłat dodatkowych oraz pośrednich – prowizji, marży, itp. Pożyczkę można zaciągnąć bez konieczności stosowania procedury przetargowej.

Nabór odbywa się w trybie konkursowym. Wnioski można składać wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego, znajdującego się na stronie  spp.efrwp.pl

Dowiedzieliśmy się, że każdy złożony wniosek poddawany jest ocenie formalnej, a następnie finansowej. Następnie wnioski są analizowane merytorycznie – oceniany jest wpływ i znaczenie inwestycji na rozwój obszarów wiejskich. Dodatkowe punkty przyznawane są za kolejność złożenia wniosku.

Status laureatów uzyskają wnioskodawcy, którzy zdobędą największą liczbę punktów. Informacja o możliwości otrzymania pożyczki jest przesyłana drogą mailową oraz publikowana na stronie internetowej Fundacji.

 

 

 

Dzień bez Samochodu. W Głogowie każdym autobusem pojedziemy dziś za darmo

Poprzedni artykuł

Polkowice: Już jutro i w piątek dni otwarte na komendzie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like