Fot. UM Głogów

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. To okazja, by zmienić przyzwyczajenia i z samochodu przesiąść się do komunikacji miejskiej. Przez cały dzień w Głogowie będzie można jeździć wszystkimi liniami komunikacyjnymi bezpłatnie, ponadto bez obowiązku posiadania jakiegokolwiek dokumentu.

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana każdego roku właśnie 22 września. Ten dzień wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem tego tygodnia jest promocja zrównoważonego transportu w wielu polskich miastach i gminach, czego najważniejszym efektem w założeniu ma być zmiana zachowań mieszkańców, którzy często wybierają podróż samochodem  z przyzwyczajenia i wygody, a nie tylko z konieczności.

– Szczególnie dla zmotoryzowanych jest to doskonały czas na zmianę przyzwyczajeń i pozostawienia czterech kółek na parkingu lub w garażu. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Głogowie, w środę 22 września z przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych będzie można skorzystać bezpłatnie bez obowiązku posiadania jakiegokolwiek dokumentu. Dlatego zachęcamy do skorzystania z wygodnego przejazdu naszymi autobusami – informuje Kamil Grzybowski, Kierownik Działu Przewozów Pasażerskich Komunikacji Miejskiej w Głogowie.

Prawo o ruchu drogowym – Od stycznia 2022 roku na nowych zasadach

Poprzedni artykuł

Pieniądze dla gmin – XXX edycja Samorządowego Programu Pożyczkowego

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like