GłogówVideoTwoje miasto

Jest pięknie, jest niepowtarzalnie, po prostu: miło – zobaczcie sami piękną głogowską fontannę [VIDEO]

0

Budowa trwała trzy lata…, ale w końcu jest fontanna w głogowskim Parku Słowiańskim już od kilku dni cieszy mieszkańców i wzbudza szczery podziw gości miasta.

Ponad rok temu pisaliśmy w naszym portalu m.in.: „Projekt renowacji samej fontanny o bardzo dużej powierzchni oraz otoczenia, obudził nadzieję, na wypoczynek w odnowionym miejscu. Park znajduje się w części miasta, jako pierwszej zasiedlanej po wojnie, zamieszkałej obecnie przez większość seniorów, a jednocześnie z uwagi na zbudowany w nim niedawno atrakcyjny plac zabaw jest chętnie odwiedzany też przez rodziców z dziećmi”. Tekst jednak nie był tylko pochwałą pomysłu budowy fontanny, ale też przypomnieniem, że realizacja tej inwestycji przebiegała wyjątkowo długo.

Obecnie fontanna w Parku Słowiańskim to widok iście bajeczny. Z pewnością zachęta do spędzenia popołudnia z książką w tym miejscu czy choćby nawet niedługiego spaceru brzmi dobrze, gdy spojrzeć na wodne widowisko w plenerze. Szczególnie atrakcyjne są jednak godziny: 17,19 i 21, kiedy to można zrelaksować się oglądając pokaz łączący wodę, światło i muzykę. Być może będzie to nowa głogowska tradycja? Zobacz nasze video.

Cały Park Słowiański przeszedł – rzec można – rewitalizację, aby stać się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla mieszkańców. To kolejne miejsce w Głogowie, do którego warto się wybrać, aby oderwać się od prozy dnia czy zmęczenia miejskim szumem. Dobrze, że w tym mieście powstają kolejne oazy dla spragnionych odpoczynku na otwartej przestrzeni. Dzisiaj pogoda jest deszczowa, ale jutro znów zaświeci słońce…

Dariusz Nowakowski

„Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania” – projekt, który dotyka naszej rzeczywistości

Previous article

Zbiorą więcej deszczówki – druga odsłona projektu „Zbieramy H2O”

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like