Projekt Małgorzaty Dancewicz nosi tytuł „Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania”. Tytułowe 451 stopni Fahrenheita (z powieści Raya Bradbury’ego) to – jak czytamy w książce – temperatura, w której samoczynnie zapala się papier. Opowieść przedstawia rzeczywistość, w której książki są zakazane, a ludzka zdolność do samodzielnego rozumowania zanika poprzez zastąpienie komunikacji słownej obrazkową komunikacją mediów masowych.

Za ten właśnie projekt Małgorzata Dancewicz z Legnickiego Centrum Kultury, współpracująca też z Galerią Sztuki, zdobyła grant w wysokości 10 tys. zł w programie Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk. Jury nagrodziło osiem projektów. W ramach projektu w legnickiej Galerii Sztuki zostaną zrealizowane między innymi wykłady, warsztaty wideo i wideo-art’u, warsztaty graficzne oraz typograficzne, a całość podsumuje wystawa.

  • Małgorzata Dancewicz jest naukowcem i artystką jednocześnie. Autorka tekstów i scenariuszy performansów, kuratorka projektów per formatywnych. Kształciła się wokalnie, między innymi pod kierunkiem Olgi Szwajgier.
  • Jej zainteresowania twórcze koncentrują się wokół związków sztuki performans i nowych technologii oraz wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych.
  • Swoje sceniczne oraz naukowe działania prezentowała między innymi w ramach Wrocław Industrial Festival, Gender Music Voice w Institut für Musikwissenschaft w Wiedniu i w wielu innych miejscach.
  • Prowadzi legnicki Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale, cyklicznie organizowany przegląd bieżących tendencji we współczesnych sztukach performatywnych, który w zeszłym roku obchodził 25-lecie.

Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, jako operator programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk, wspiera i promuje inicjatywy z zakresu edukacji kulturowej, tworzone wspólnie przez przedstawicieli podmiotów kultury oraz placówek oświatowo-edukacyjnych, skierowane do dzieci i młodzieży szkolnej oraz kadry oświatowej, rodziców i opiekunów. Pomysły muszą się wyróżniać oryginalnością, wysokim potencjałem kulturotwórczym i edukacyjnym, mieć lokalny i oddolny charakter, a także angażować lokalną społeczność i partnerów.

Poprzez: legnica.eu

Półmetek wakacji letnich za nami – w Polkowicach nie było czasu na nudę

Previous article

Jest pięknie, jest niepowtarzalnie, po prostu: miło – zobaczcie sami piękną głogowską fontannę [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like