Zbiorniki na wodę deszczową stanęły w pięciu miejscach w Polkowicach. Jest to następny etap projektu „Zbieramy H2O”, o którym informowaliśmy w serwisie video naszego portalu.

Pojemniki, które pomogą w ekologicznej pielęgnacji miejskiej zieleni można spotkać przy budynkach Centrum Kultury, Aquaparku, Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej oraz Kina. Pierwszy zbiornik postawiliśmy przy budynku Kina w maju. Nie sądziliśmy, że z tak małej, wydawałoby się, inicjatywy powstanie naprawdę duży projekt, w który uda się bezpośrednio zaangażować również mieszkańców. Połączenie ekologii i kultury dało nam dużo satysfakcji, tym bardziej, że na dalszą realizację otrzymaliśmy grant z programu „Działaj lokalnie” – mówi dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach Bogusław Godlewski.

Każdy zbiornik ozdobiono infografiką ekologiczną z informacjami dotyczącymi możliwości oszczędzania wody w gospodarstwach domowych oraz obrazem namalowanym przez rodziny pracowników firmy KGHM Polska Miedź S.A. Inspirację stanowiły dzieła światowego malarstwa (autorstwa m.in. Claude’a Moneta czy Vincenta Van Gogha), które mieszkańcy wybrali w internetowej ankiecie.

Obecna sytuacja hydrologiczna w naszym kraju nie jest najlepsza, dlatego oszczędzanie wody staje się coraz bardziej paląca kwestią. Projekt ma za zadanie również edukować społeczeństwo i nagłaśniać problem. Wystarczy pamiętać, że dzięki wprowadzeniu kilku prostych nawyków w naszych domach jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć zużycie wody. Jeśli chcemy zadbać o środowisko, warto zacząć od siebie.

Czas teraz na następną część projektu „Zbieramy H2O – na wodzie malowane”. Uzyskała ona dofinansowanie z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich. Projekt zakłada stworzenie na płótnach dzieł inspirowanych twórczością słynnych malarzy.

Prace, które mają wspólnymi siłami stworzyć rodziny, ozdobią trzy, kolejne zbiorniki. Aby wziąć udział we wspólnym malowaniu, należy się zgłosić do 6 sierpnia pod numerem telefonu: 767468820.

Jest pięknie, jest niepowtarzalnie, po prostu: miło – zobaczcie sami piękną głogowską fontannę [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Na ogół ludzie pszczół się boją – jednak niektórzy nie boją się prawa

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like