Zagłębie Lubin przedłużyło kontrakt, dzięki któremu 25-letni bramkarz Dominik Hładun pozostanie w „miedziowych” barwach do połowy 2022 roku. Do tej pory zawodnik rozegrał w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia Lubin 72 spotkania. Wczoraj informowaliśmy w naszym portalu o innej ważnej zmianie w lubińskiej ekipie piłkarskiej.

Zdecydowaną większość swojej kariery „Hładi” spędził w Lubinie, z wyjątkiem rundy jesiennej sezonu 2015/2016. Wówczas przebywał na „wypożyczeniu” w I-ligowej Chojniczance Chojnice, gdzie rozegrał 14 spotkań. Po raz pierwszy w bramce KGHM Zagłębia Lubin pojawił się 17 lutego 2018, w wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock. Debiut w pierwszej drużynie był pokłosiem solidnie przepracowanego obozu przygotowawczego w Belek. Dominik prezentował się w Turcji na tyle dobrze, że ówczesny trener pierwszego zespołu Mariusz Lewandowski zdecydował się postawić na niego w bramce.

W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej wychowanek Zagłębia Lubin wystąpił piętnaście razy, siedmiokrotnie zachowując czyste konto. W kolejnych latach stał się podstawowym bramkarzem „Miedziowych”, pauzując tylko w przypadku poważniejszych urazów. Prace nad nową umową Dominika trwały już od dłuższego czasu, jednakże chcieliśmy spokojnie dograć rundę wiosenną i dopiero wówczas parafować wszystkie dokumenty. Nowy kontrakt dla naszego wychowanka był dla nas niezwykle ważny i traktowaliśmy całą sprawę priorytetowo. Dlatego bardzo się cieszymy, że doszliśmy do szybkiego porozumienia, dzięki czemu zawodnik będzie mógł skupić się na dobrych występach w naszym klubie.

Bardzo liczymy na Dominika w rundzie wiosennej, ponieważ jest jednym z filarów naszego zespołu – zapewnia prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A. Artur Janowski.

Dominik Hładun jest ciężko pracującym zawodnikiem, który wielokrotnie ratował zespół KGHM Zagłębia w trudnych sytuacjach. Choć w ostatnim czasie nie omijały go kontuzje, to za każdym razem wraca gotowy, by walczyć o miejsce w bramce „Miedziowych” razem z drugim wychowankiem naszego klubu, Konradem Forencem. Obaj, jak często przyznają, świetnie się dogadują, a to pozytywnie wpływa na poziom sportowej rywalizacji między słupkami.

Poprzez: zaglebie.com

Nowoczesne symulatory kolejowe – innowacyjna dydaktyka w legnickiej uczelni

Poprzedni artykuł

Wytchnienie im się należało – rok 2020 czasem owocnej pomocy dla wielu osób

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like