Firma SIM Factor do Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy dostarczyła symulator kolejowy dla maszynisty oraz symulator dla dyżurnego ruchu. Sprzęt trafił na uczelnię w jako nowa pomoc dydaktyczna dla pracowni logistyki i transportu na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych.

Symulator kolejowy typu SMART jest wyposażony w pulpit lokomotywy Newag 6DG, oprogramowanie symulacyjne wraz z biblioteką tras SIM Factor i stanowisko nauczyciela, a całość rozwiązania spełnia wymagania Urzędu Transportu Kolejowego. Drugim symulatorem, który uzupełni wyposażenie legnickiej uczelni do lutego br. będzie symulator Dyżurnego Ruchu Kolejowego. W skład symulatora wejdzie pięć stanowisk (posterunków) oraz stanowiska nauczyciela. Całość rozwiązania oparta zostanie o obsługę wielotorowych posterunków oraz bocznic.

SIM Factor to producent oprogramowania symulacyjnego, symulatorów pojazdów oraz gier symulacyjnych. Firma działa w obszarze elektronicznej rozrywki oraz realistycznych symulatorów szkoleniowych. Ma bogate doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych trenażerów kolejowych wyposażonych w platformy ruchowe i fizyczne pulpity. Rozwiązania stosowane przez SIM Factor wspierają technologie rzeczywistości wirtualnej (Oculus Rift, HTC Vive), jak również zaawansowane kontrolery ruchowe (Perception Neuron).

Studia inżynierskie na kierunku Logistyka i transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i funkcjonowania procesów logistycznych oraz zdobywa kwalifikacje menedżera branży TSL. Większość zajęć prowadzona jest w formie ćwiczeń warsztatów oraz laboratoriów, realizowanych w specjalistycznych pracowniach. Zajęcia przygotowujące do zawodu prowadzone są przez praktyków z branży TSL. Atutem jest ścisła współpraca Uczelni z otoczeniem, umożliwiająca odbywanie praktyk zawodowych oraz projektów inżynierskich, które stanowią kluczowy element kształcenia zawodowego. Ponadto studenci mogą poszerzać swoje zainteresowania w Kołach Naukowych funkcjonujących na Wydziale Nauk technicznych i Ekonomicznych.

Studia na kierunku Logistyka i transport trwają 7 semestrów (3,5 roku) i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Oferowane specjalności kształcenia to:
  • inżynieria systemów logistycznych i transportowych,
  • logistyka produkcji i dystrybucji,
  • organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym – specjalność objęta patronatem POL-MIEDŹ TRANS sp. z o o.

Dziecko ciężko ranne w groźnym wypadku – sprawca uciekał z miejsca zdarzenia

Poprzedni artykuł

25-letni bramkarz pozostaje w „Miedziowych” barwach – „Hładi” ma nowy kontrakt

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like