Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice, ślubowanie złożył nowy radny. Wybrano także zastępcę rzecznika prasowego Rady. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego MRGP zrezygnował Krystian Czajka.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady zwołano po tym, jak 13 grudnia z mandatu młodzieżowego radnego zrezygnował Sebastian Konieczyński. Zgodnie z wymogami prawa wyborczego jego miejsce w Radzie zajął Karol Kikut. Nowy radny złożył uroczyste ślubowanie a następnie odebrał nominację z rąk Romana Rozmysłowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Polkowicach. Podczas sesji wybrano także w drodze uchwały zastępcę rzecznika prasowego Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice, którym została Klaudia Adamczyk.

Po przerwie w obradach swój wniosek o rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego MRGP złożył Krystian Czajka. Obecnie więc Rada ma jednego wiceprzewodniczącego – Michała Górskiego, który może zastępować na sesjach Jakuba Bryla, przewodniczącego Młodzieżowej Rady GP. Na razie nie wiadomo, czy Rada będzie w przyszłości procedować głosowanie na nowego wiceprzewodniczącego.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa rada Gminy Polkowice ukonstytuowała się 28 października ub. r. podczas sesji inauguracyjnej w polkowickim Ratuszu. Wcześniej członków Młodzieżowej Rady wybrano w głosowaniu, które odbyło się w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy na początku października. W głosowaniu brały udział osoby z terenu gminy Polkowice w wieku od 15-21 lat.

Fontanna w Głogowie – jak długo tylko w planach?

Previous article

Bardzo niebezpieczny wypadek – kolejna przestroga dla kierowców

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like