Zdarzenie miało miejsce wieczorem w Polkowicach na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej z drogą krajową nr 3. Młodszy kierowca prowadzący auto osobowe nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z innym samochodem osobowym prowadzonym przez starszego wiekiem kierowcę. Nie była to jednak zwyczajna kolizja, jakich pełno na naszych drogach.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-latek wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z pojazdem prowadzonym przez 43-letniego mężczyznę. W tym samochodzie podróżowały również dzieci w wieku 3 i 6 lat. Siła uderzenia była tak duża, że ten pojazd znalazł się na przeciwległym pasie ruchu DK3 i tam doszło do kolejnego zderzenia, tym razem z busem kierowanym przez 26-letniego obywatela Ukrainy.

W wyniku tego bardzo niebezpiecznego wypadku 8 osób wymagało pomocy medycznej, a dwoje pasażerów busa pozostała w szpitalu z licznymi złamaniami. Na miejscu polkowiccy funkcjonariusze, poza udzielaniem pomocy poszkodowanym, wykonywali czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego wypadku. Trasa była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin.

Opis tego naprawdę niebezpiecznego wypadku uzmysławia, jak fatalnie, a nawet tragicznie może zakończyć się rozproszenie za kierownicą trwające nawet ułamek sekundy. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy zależy przede wszystkim od nas samych i od decyzji, które podejmujemy.

Poprzez: KPP Polkowice

Zmiany w składzie Młodzieżowej Rady Gminy Polkowice

Previous article

To kolejny rekord – WOŚP w gminie Rudna był nadzwyczajnie udany

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like