• Policjanci z wydziału do spraw walki z przestępczością gospodarczą lubińskiej Policji Lubinie w ramach pracy operacyjnej uzyskali informację, że na terenie jednego z przedsiębiorstw w mieście jest przetrzymywany utracony złom miedziany.

Złom ten miał postać pociętych katod. W styczniu br. zaginął i nie dotarł do firmy w Katowicach, która miała złom przyjąć z Niemiec. Część wysłanego wcześniej transportu dojechała, natomiast ostatnia pula już nie i właśnie ta część była ukrywana w Lubinie.

Po uzyskaniu informacji policjanci odzyskali utracony złom miedziany o wadze 21.400 kg i wartości 496,5 tys. zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Katowice – Wschód w Katowicach. W sprawie przesłuchano świadków, choć nie są wykluczone zatrzymania. Sprawcy bądź sprawcom za kradzież mienia znacznej wartości grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Dzięki czujności lubińscy policjanci udaremnili inną przestępczą działalność. Zapobiegli bowiem wprowadzeniu na rynek sporej ilości narkotyków.

Akcja zaczęła się niewinnie. Uwagę mundurowych zwrócił samochód, który w nocy poruszał się po terenie Lubina z niesprawnymi światłami mijania. W trakcie kontroli drogowej podróżujący zachowywali się nerwowo co wzbudziło podejrzenie. I faktycznie mężczyźni nie byli niewinni. Wewnątrz pojazdu ujawnione zostały bowiem spore ilości narkotyków

W trakcie kontroli funkcjonariusze wykryli w pojeździe znaczne ilości narkotyków. Autem podróżowało czterech młodych mężczyzn z Legnicy, którzy pod siedzeniem kierowcy i w bagażniku przewozili ponad 240 porcji ecstasy oraz ponad 4180 porcji metamfetaminy, które przewożone były pod siedzeniem oraz w słoikach w bagażniku pojazdu. Dodatkowo ujawniono sprzęt, który mógł służyć do produkcji tych narkotyków.

Zatrzymani w tej sprawie czterej mężczyźni, w wieku od 17 do 20 lat, są mieszkańcami Legnicy Wszyscy trafili za kratki, a śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Przypominamy, że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Na Skwerze Brackim piły poszły w ruch – drzewostan odzyska witalność

Poprzedni artykuł

Są trasy w Głogowie, Legnicy i Lubinie – nordic walking to sposób na indywidualną aktywność fizyczną

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like