Po kolei obcinane i usuwane są uschnięte gałęzie drzew w parku na osiedlu Dąbrowskiego, tj. na Skwerze Brackim. To pierwszy etap rewitalizacji tego terenu, obejmującego pielęgnację drzewostanu. Prace mają potrwać do końca tygodnia.

Są to cięcia sanitarne, a objętych nimi zostało 88 drzew. Obcinka grubego suszu jest konieczna, ponieważ zagraża on bezpieczeństwu użytkowników. Maksymalna wysokość, na jakiej pracują pilarze to 20 metrów – mówi gminny architekt zieleni Elżbieta Kaczorowska. Dęby są dość zasuszone, z kolei topola i wierzba to miękkie drewno i bardzo szybko się wyłamuje – potwierdza Marcin Kiciński, brygadzista z firmy Pielęgnacja Drzew Piotr Kamiński z Żor, wykonawcy prac. Usunięte gałęzie będą zrębkowane i użyte do celów pielęgnacyjnych w mieście. Zrębki zostaną wysypane pod drzewa czy na rabatach, co zapobiega przesuszaniu gleby i wzrostowi chwastów – dodaje Elżbieta Kaczorowska.

Koszt pierwszego etapu rewitalizacji to ponad 20 tys. zł, a całej inwestycji prawie 2,5 mln zł. Pieniądze zostały zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej gminy. Dodatkowo urząd będzie się starał o środki zewnętrze na ten cel. Przypomnijmy, na skwerze ma powstać m.in. ogród różany z około pięcioma tysiącami kwiatów.

To ma być rewolucja na lokalnym rynku energetycznym – powstaje Klaster Energii Zagłębia Miedziowego

Poprzedni artykuł

Złom miedzi, ecstasy i metamfetamina – przestępcy imają się wszelkich sposobów łatwego zarobku

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like