Propozycje tras w kilku miastach Zagłębia Miedziowego oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdrowym marszem z kijkami.

KGHM od lat prowadzi projekt nordic walking dedykowany osobom, które ukończyły 35 lat. Do tej pory odbyło się 10 edycji zajęć, w których uczestniczyło ponad 1 500 osób. Uczestnicy spotykali się na cyklicznych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób wybiera indywidualne formy aktywności fizycznej. Z myślą o wszystkich, którzy chcą pozostać aktywni, KGHM przygotował pakiet materiałów pomocnych w treningach. „Nordic Walking Instruktażowo” to kolejny projekt uruchomiony w ramach szerokiego programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie.

Miedziowy koncern proponuje trasy marszu w Głogowie, Legnicy i Lubinie. Na stronie internetowej Spółki – www.kghm.com w zakładce zrównoważony rozwój https://kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo umieszczono pakiet materiałów. W rolach instruktorów występują utytułowani sportowcy, stypendyści programu Miedziane Rywalizacje: łyżwiarka Natalia Czerwonka, pływak Radosław Kawęcki i sztangista Arkadiusz Michalski. Z kolei infografiki przybliżają graficzne ujęcie proponowanych tras z informacjami o ich specyfice m.in.: położeniu, długości, przewyższeniach, podłożu i wskazówkami technicznymi dostosowanymi do wydzielonych etapów.

Zajęcia nordic walking to jedno z prozdrowotnych działań programu EKO-Zdrowie, który spółka KGHM uruchomiła niemal sześć lat temu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekty prozdrowotne tego programu są darmowe i kierowane do jak największej liczby odbiorców w różnym wieku, np. dla dzieci prowadzone są lekcje nauki pływania a seniorzy mogą wziąć udział w gimnastyce rekreacyjnej.

Lato i okres urlopowy to świetna okazja do poprawienia formy fizycznej. KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna, dba o zdrowie pracowników, rodzin i mieszkańców regionu. Część osób w czasie pandemii rezygnuje ze zorganizowanych zajęć. My zachęcamy do aktywności indywidualnej lub w niewielkich grupach. Warto skorzystać z projektu „Nordic Walking Instruktażowo”. To konkretne rady i pomysły na spędzanie wolnego czasu – przekonuje Lidia Marcinkowska-Bartkowiak – dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Złom miedzi, ecstasy i metamfetamina – przestępcy imają się wszelkich sposobów łatwego zarobku

Poprzedni artykuł

Zmarł Piotr Serafin – człowiek Solidarności i Honorowy Obywatel Polkowic

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like