Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz pracownicy oświaty z terenu Gminy Polkowice gościli w polkowickim Ratuszu.

Wiem, jak ważna i potrzebna jest wasza misja w kształtowaniu młodego pokolenia, które w przyszłości zajmie nasze miejsce. Wiem także, że za wami niełatwy rok szkolny, pełen napięci i niepewności. Dlatego proszę przyjąć życzenia spokoju w pełnieniu waszej służby na rzecz wykształcenia i wychowania naszych przedszkolaków i uczniów. Mam także nadzieję, że nasza dalsza współpraca będzie się układała pomyślnie, jak do tej pory – mówił podczas spotkania zastępca burmistrza Polkowic ds. gospodarczych Wojciech Marciniak.

Goście odebrali z rąk Alicji Kameckiej, dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice oraz burmistrza Wojciecha Marciniaka, życzenia oraz kwiaty. Wyróżnienia i nagrody odebrało 18 nauczycieli ze szkół podstawowych i przedszkoli miejskich, oraz 10 dyrektorów.

Nauczycielom dziękuję za wytrwała pracę i trud wkładany w kształcenie osobowości oraz rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów. Dyrektorom za zaangażowanie w wykonywanie codziennych obowiązków, jakie spoczywają na dyrektorze szkoły i przedszkola oraz efektywną i twórczą pracę dydaktyczno-wychowawczą – mówiła podczas wręczania wyróżnień dyrektor Alicja Kamecka.

Dla obchodzących dziś swoje święto nauczycieli zaśpiewał Chór Cantabile, działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Młodzi artyści zaprezentowali piosenki z repertuaru m. in. Danuty Rinn, Marka Grechuty oraz Anny Jantar.

Uroczysta atmosfera panowała także w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie. Hasłem przewodnim tego wydarzenia były słowa Janusza Korczaka, który mawiał: „O szkole dużo książek drukują, ale tylko dla dorosłych; wcale nie pisze się o szkole dla uczniów. To bardzo dziwne. Przecież uczeń tyle godzin spędza w szkole, tak wiele o niej myśli, tyle znajduje w niej radości i smutków”.

W uroczystości wzięli udział uczniowie, pracownicy oraz rodzice. Całość utrzymana była w iście hollywoodzkim stylu. Uczniowie klas szóstych pod kierunkiem nauczycieli, którzy byli odpowiedzialni za tę część akademii, przygotowali oprawę w konwencji Gali Oscarowej. Taka konwencja obligowała do tego, aby w jej trakcie nagrodzić ciekawe osobowości w niemniej ciekawych kategoriach m.in. Debiut Roku, Luzak Roku, Gorący Uśmiech, Modniś Roku, Sokole Oko czy też Super Nauczyciel. Tradycyjnie nie zabrakło także podziękowań, kwiatów i życzeń.

Życzę wam wytrwałości i siły, by w tym codziennym zabieganiu, chaosie zdarzeń, szumie informacji, świecie roszczeń, ogniu krytyki wasze wartości i zasady pozostały niezmienne – mówiła dyrektor SP w Jędrzychowie Justyna Wojciechowska. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców.

Sfotografuj głogowską Kolegiatę – weź udział w konkursie fotograficznym

Poprzedni artykuł

Wygrana Prawa i Sprawiedliwości – wyraźna przewaga nad pozostałymi partiami

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: