Dolny ŚląskVideo

Wypowiedzieli wojnę powietrzną nielegalnym składowiskom śmieci – nowa technologia w służbie środowiska naturalnego [VIDEO]

0

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska został wyposażony w specjalne drony umożliwiające między innymi walkę z nielegalnymi składowiskami śmieci, także tymi, które znajdują się pod ziemią.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeszli specjalne szkolenia, które mają przysłużyć się do skuteczniejszej walki o zdrową naturę w regionie. Mówią nam o tym zastępca dolnośląskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska Mariusz Wojewódka oraz Łukasz Dąbrowski z wrocławskiego WIOŚ. Zobacz nasze video.

Usprawniamy nasze działania. Chcemy jeszcze skuteczniej wykrywać nieprawidłowości i chronić w ten sposób środowisko. Bezzałogowe statki powietrzne będą jednymi z podstawowych narzędzi wykorzystywanych przez inspektorów Inspekcji Ochrony Środowiska w bieżących czynnościach kontrolnych – napisano w oficjalnym komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Każdy sposób na to, aby ochronić nasze środowisko naturalne jest dobry, jeśli jest skuteczny. Drony w roli strażników z pewnością się sprawdzą i służby pracujące nad ekologicznym ładem w naszym otoczeniu zyskały nowe narzędzie pracy.

Dariusz Nowakowski

Nie daj sobie ukraść pieniędzy z Konta – UOKiK ostrzega

Poprzedni artykuł

Samorząd Polkowic dba o zdrowie mieszkańców

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like