,,SzczepionkoBus’’ – to specjalnie oznakowany pojazd Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach , który będzie się pojawić podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych w różnych częściach powiatu polkowickiego i wszyscy , którzy jeszcze się nie zaszczepili będą mogli w nim przyjąć bez rejestracji jednodawkowy preparat przeciw COVID-19.To pierwszy mobilny punkt szczepień w Zagłębiu Miedziowym.

– Chcemy do maksimum uprościć proces szczepienia, stąd pomysł, aby taki „szczepionkobus” pojawiał się podczas wydarzeń o charakterze sportowym i kulturalnym, czyli tam, gdzie mieszkańcy spędzają wolny czas. Obecnie, na terenie Polkowic mamy wyszczepione niecałe 40 procent populacji. Chcemy, by ten poziom sięgnął przynajmniej zalecanych 70 procent. Jest jeszcze dużo pracy do wykonania. Trwają również rozmowy z wójtami i burmistrzami ościennych gmin, aby szczepionkobus pojawiał się na ich terenie – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– Będziemy szczepić jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Mieszkańcy nie muszą się wcześniej zapisywać. Stawiamy bardzo duży nacisk na to, żeby zawsze był lekarz, aby przed szczepieniem można było z nim porozmawiać, rozwiać ewentualne wątpliwości. Obok będzie namiot z kozetką, będzie też poczekalnia dla osób po szczepieniu, gdzie spędzą piętnaście minut – dodaje Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

W dniach 24 i 25 lipca „szczepionkoBUS” pojawi się w pobliżu Aquaparku, podczas otwarcia polkowickiego wiatraka. Chętni będą mogli przyjąć preparat w godz. od 16 do 19.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zaprasza też do współpracy gminy i miejscowości Zagłębia Miedziowego, które chciałyby, aby „szczepionkoBus” pojawił się na ich terenie. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 76 746 08 00 lub wysłać maila na adres: [email protected]

Harmonogram wyjazdów mobilnego punktu dostępny jest na stronie www.polkowiceszczepia.eu

Polanica-Zdrój: „Pocovidowa ścieżka zdrowia” już otwarta

Poprzedni artykuł

Marzenia się spełniają – Legniczanka wystąpi na Igrzyskach w Tokio

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like