Kornelia Fiedkiewicz – pływaczka z Legnicy 29 lipca zadebiutuje na Olimpiadzie w Tokio. Wychowanka Klubu Sportowego WANKAN wystąpi w sztafecie mieszanej na 100 metrów wraz z Pauliną Pedą, Janem Kozakiewiczem i Jakubem, Majerskim. Legniczanka popłynie na ostatniej zmianie stylem dowolnym.

Dwudziestoletnia Kornelia Fiedkiewicz specjalizuje się w stylu dowolnym. Obecnie reprezentuje barwy Juvenii Wrocław. W 2017 roku na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 × 100 m stylem dowolnym. 2018 roku podczas mistrzostw Europy juniorów w Helsinkach w tej samej konkurencji wywalczyła brązowy medal. W tym samym roku razem z koleżankami pobiła w Australii dwa rekordy świata w ratownictwie wodnym. W 2019 roku została mistrzynią Europy na krótkim basenie w sztafecie 4 × 50 m stylem zmiennym.

– Wiem, że start na igrzyskach to spełnienie marzeń Kornelii. Życzę jej wytrwałości i siły. Wszyscy będziemy trzymać za nią kciuki! – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

SzczepionkoBUS – Pierwszy mobilny punkt szczepień w Zagłębiu Miedziowym

Poprzedni artykuł

Marsz Wolności w Lubinie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like