Miedziowe Centrum Zdrowia od godzin porannych dementuje przekaz, jaki pojawił się dzisiaj w sieci, o rzekomo obowiązkowych szczepieniach przeciw Covid-19 dla osób przechodzących procedury medycyny pracy.

W oficjalnym komunikacie Zarząd Miedziowego Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie oświadcza, że funkcjonująca w przestrzeni publicznej, w szczególności w Oddziałach KGHM Polska Miedź S.A., informacja o wprowadzeniu, z dniem 28 lutego 2021 r., wymogu okazania zaświadczenia o przeprowadzonym szczepieniu przeciw COVID-19, przez osoby poddające się badaniom wstępnym i kontrolnym z zakresu medycyny pracy, nie została sporządzona oraz nie jest rozpowszechniana przez Zarząd Spółki, jak również pracowników naszej Spółki. Informacja o uzależnieniu wykonania świadczeń medycznych w „MCZ” S.A., w tym z zakresu medycyny pracy, od przedłożenia zaświadczenia o wykonanym szczepieniu przeciw COVID-19 jest nieprawdziwa. W przedmiotowej sprawie prowadzane jest stosowne postępowanie wyjaśniające.

Rzekomy wymóg szczepień przeciwko koronawirusowi miałby wejść w życie z końcem lutego br. MCZ i służby prasowe KGHM stanowczo zaprzeczają temu przekazowi. Warto dodać, że w wyniku ograniczeń związanych z pandemią, gdy upływa termin ważność badań wstępnych, kontrolnych i okresowych przeprowadzanych przez służby medycyny pracy, ulega on automatycznemu przedłużeniu o 60 dni, gdy obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Tak jest właśnie teraz w całym kraju.

Ponadto zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, o którym informowaliśmy obszernie w naszym portalu, podawanie szczepionek jest dobrowolne i obejmie osoby z grupy „1” nie wcześniej, niż 25 stycznia br. W grupie tej absolutny priorytet będą mieć osoby w wieku 60+ w kolejności od osób najstarszych lub najbardziej zagrożonych chorobami współistniejącymi oraz nauczyciele, co również komunikowaliśmy w naszym portalu.

Już w lutym 2021 – XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne on-line

Poprzedni artykuł

Miejsce kultury, spotkań i dialogu – nowa dyrekcja w polkowickiej książnicy [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like