PolkowiceVideoTwoje miasto

Miejsce kultury, spotkań i dialogu – nowa dyrekcja w polkowickiej książnicy [VIDEO]

0

Nie zabrakło emocjonalnych wystąpień czy nawet łez wzruszenia. Tak powitana na swoim nowym stanowisku została nowa dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach.

Katarzyna Mich-Rutkowska wygrała konkurs na stanowisko szefowej polkowickiej książnicy i od pierwszego roboczego dnia nowego roku oficjalnie rozpoczęła urzędowanie. Związana jest z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną od 16 lat. Zaczynała tu jako praktykantka, po czym od razu objęła kierowanie zbiorem głównym biblioteki. Do konkursu na stanowisko dyrektora stanęła wraz z dwoma innymi kandydatkami. Jedynak to jej wizja rozwoju biblioteki najbardziej przekonała komisję konkursową. Chciałabym, aby nasza biblioteka była miejscem, w którym można się uczyć, spędzać wolny czas, zawierać nowe znajomości, nawiązywać kontakty i rozwijać pasje. Powinno to być miejsce otwarte na dialog oraz współpracę, zarówno ze społecznością lokalną jak i z instytucjami. Miejsce otwarte na innowacje i stale doskonalące swoje działania – mówiła podczas inauguracji swojej pracy w nowej roli Katarzyna Mich-Rutkowska.

Pani Katarzyna Mich-Rutkowska akcentowała w swoim programie wyzwania, jakie stoją przed biblioteką w kontekście obecnej sytuacji. To głównie o konieczność odbudowywania więzi społecznych, naruszonych po wybuchu epidemii. Dzisiejszy rynek czytelniczy to nie tylko oczekiwanie na czytelnika, ale także skuteczne sposoby na to, by do niego dotrzeć. Te właśnie elementy zawierała wizja przedstawiona komisji przez panią Katarzynę – podkreślał burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Zobacz nasze video.

W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyli pracownicy biblioteki oraz przedstawiciele samorządu gminnego.  Jak można było zauważyć, zmiana na stanowisku dyrektora, to moment niezwykle ważny dla samych pracowników biblioteki. Teraz polkowiczanie czekają na spełnienie planów nowej pani dyrektor, a my życzymy, aby byli zadowoleni.

Dariusz Nowakowski

Szczepienia anty-covid nie są obowiązkowe – fakenews zdementowany przez Miedziowe Centrum Zdrowia

Poprzedni artykuł

Krzyże i kapliczki przydrożne a duchowość – refleksja (nie tylko) na święto Trzech Króli

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like