Zakończył się pierwszy sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego. Patrząc na liczbę zarejestrowanych użytkowników, przejechanych kilometrów czy ilość wypożyczeń można śmiało stwierdzić, że „Szprychy” okazały się strzałem w dziesiątkę.

Pierwszy sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego rozpoczął się 8 czerwca. Do dyspozycji mieszkańcy mieli 50 rowerów rozmieszczonych na 9 stacjach na ternie miasta. W aplikacji umożliwiającej uruchomienie roweru zarejestrowało się 1.768 użytkowników. Podczas całego sezonu funkcjonowania jednośladów, zostały one wypożyczone 22.267 razy. Użytkownicy przejechali łącznie dystans prawie 47 000 km. Czas użytkowania rowerów to 6.742 godzin. Te liczby są doskonałym dowodem na to, że miejskie jednoślady spełniły potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

30 listopada pierwszy sezon roweru miejskiego w Polkowicach dobiegł końca. Oprócz gminy Polkowice udział w tym pilotażowym projekcie wzięły firmy: Sanden, CCC i Volkswagen. Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami projektu na przyszły rok, mamy nadzieję, że uda się pozyskać kolejne podmioty do współpracy, a co za tym idzie zwiększyć ilość stacji rowerowych oraz samą ilość rowerów w mieście – tłumaczy Jan Wojtowicz pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Kolejne kilometry na jednośladach mieszkańcy będą mogli pokonywać już od wiosny 2020 roku.

Jarmark i zagubiona dziewczynka – uważajmy, bo chwila nieuwagi może wiele kosztować

Previous article

Kiedy Głogów będzie miał obwodnicę? Przeczytaj osobisty apel prezydenta miasta

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like