PolkowiceVideo

STUDIO FAKTY – Łukasz Puźniecki: „Rok 2020 przeorał świadomość każdego z nas i będzie wpływać na naszą wspólną przyszłość” [VIDEO]

1

Kondycja gminy – społeczna i inwestycyjna – mimo roku trudnego ze względu na pandemię jest dobra. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki – w cyklu #StudioFakty zapewnia, że samorząd chce utrzymać tempo rozwoju, do którego od dwóch lat mieszkańcy są przyzwyczajeni, i które służy rozwojowi wspólnoty lokalnej. Zobacz nasze video.

Wszyscy samorządowcy muszą mocno zrewidować stosunek do sektora służby zdrowia – uważa burmistrz Polkowic i mówi wprost: covid przeorał nasze spojrzenie na funkcjonowanie służby zdrowia. Chcemy rozbudować naszą bazę opieki zdrowotnej w Polkowicach, aby zbliżyć diagnostykę i terapię do mieszkańców.

Skutki kryzysu z roku 2020 będziemy odczuwać przez kilka najbliższych lat. Nadal mamy plany rozwoju w wielu wymiarach ważnych dla mieszkańców. Mam tu na uwadze kwestie komunikacyjne, sferę ekologii i bezpieczeństwa energetycznego, ale to wszystko, co mieliśmy dobrze poukładane, musimy teraz porządkować na nowo, aby zapewnić polkowiczanom wszystko to, co zadeklarowaliśmy na początku obecnej kadencji – zapewnia włodarz gminy.

Łukasz Puźniecki mówi też o kluczowym znaczeniu włączenia Polkowic do sieci połączeń kolejowych, co podniesie nie tylko jakość życia mieszkańców, ale też podniesie walory inwestycyjne gminy. Wskazuje na konkretne kroki i terminy, które sprawią, że pod względem komunikacji – zarówno jeśli chodzi o połączenia lokalne, jak i regionalne i krajowe – Polkowice będą na możliwie najwyższym standardzie, jakiego oczekują mieszkańcy.

W przekonaniu burmistrza Polkowic nie przestają być ważne kulturalne i sportowe aspekty życia. Poza wydarzeniami w obu dziedzinach, które w mijającym roku były ograniczone, samorząd nadal chce inwestować w sport dzieci i młodzieży oraz wspieranie talentów artystycznych. Jednym z elementów tego planu jest modernizacja Aquaparku, co ze względu na pandemię rozciągnie się w czasie. Aktualne jest ponadto systematyczne poszerzanie zielonych obszarów rekreacyjnych w gminie.

Życzę wszystkim zdrowia – to zapewne będą w tym roku najpopularniejsze życzenia… Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia… Na nowy rok sił witalnych, pomyślności i tego, abyśmy odbudować nasze społeczne więzi, abyśmy mogli się spotykać i rozmawiać osobiście, abyśmy mogli się cieszyć naszą piękną Gminą i całym Zagłębiem Miedziowym – powiedział burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Francuska spółka lokuje wielką inwestycję – jest wsparcie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Poprzedni artykuł

Kreatywne ferie – bogaty program spotkań online dla dzieci

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] niedawnej rozmowy z burmistrzem Polkowic w serwisie video naszego portalu, osobną jej część poświęciliśmy właśnie sprawie „rewelacji jesieni” w drugiej lidze. […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like