Budowa nowoczesnej jednostki rozdziału powietrza, to inwestycja o wartości ok. 40 mln euro. Przedsięwzięcie będzie realizowane w Głogowie przez francuską spółkę Air Liquide przy wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jednostka rozdziału powietrza zostanie zaprojektowana i wybudowana przez Air Liquide Engineering & Construction. Będzie oparta na najnowszych technologiach Grupy, oferujących najwyższy poziom wydajności energetycznej oraz niezawodności. Zgodnie z celami klimatycznymi Air Liquide oraz celami KGHM w zakresie zrównoważonego rozwoju obie strony będą nadal badać możliwości zmniejszenia śladu węglowego zakładu.

W ubiegłym tygodniu prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Sadowski przekazał „Decyzję o wsparciu” prezesowi Zarządu Air Liquide Xavier’owi Pontone. Inwestycja jest bardzo ważna z punktu widzenia największego pracodawcy w regionie, czyli KGHM Polska Miedź S.A. To dla nas zaszczyt, że jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna przyczyniliśmy się od rozwoju kolejnej spółki w regionie. Tym bardziej, że cały proces wydania decyzji o wsparciu, dzięki wspólnym wysiłkom Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Air Liquide, przebiegł bardzo sprawnie – podkreślał prezes LSSE S.A. Krzysztof Sadowski.

Air Liquide i KGHM Polska Miedź – jeden z największych producentów miedzi i srebra na świecie, podpisały w tym roku nowy długoterminowy kontrakt na dostawy tlenu i azotu do zakładu w Głogowie. Air Liquide zainwestuje około 40 milionów euro w budowę nowoczesnej jednostki rozdziału powietrza. Zapewni ona nie tylko wysoki poziom niezawodności i wydajności energetycznej. Dzięki zwiększonej produkcji ciekłego argonu Air Liquide będzie wspierać rozwój rynku klientów przemysłowych w Polsce.

Nowa inwestycja przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Głogowie o ponad 1 200 ton tlenu na dzień. Całkowita zdolność produkcyjna Air Liquide w tej lokalizacji zbliży się do 2 800 ton tlenu dziennie.

Wraz z możliwościami produkcyjnymi ciekłego argonu, które Air Liquide już dziś posiada w tym zakładzie, nowa jednostka produkcyjna wzmocni pozycję Air Liquide w Polsce, zwiększy jej konkurencyjność i wzmocni dynamikę wzrostu działalności Grupy w zakresie odbiorców dużych ilości gazów oraz klientów przemysłowych w regionie. Zacieśniamy współpracę z naszym klientem KGHM. Dzięki temu nowemu projektowi Air Liquide umocni swoją obecność na dynamicznym rynku w Polsce. Inwestycja jest zgodna z naszą strategią rozwoju, opartą na wzroście działalności w dużych zakładach przemysłowych oraz na sile naszego zintegrowanego modelu działalności, który umożliwia nam również jej rozwój w obszarze Industrial Merchant – powiedział François Jackow – wiceprezes wykonawczy i członek Komitetu Wykonawczego Grupy Air Liquide.

„Osiągamy cele, bo odważnie i konsekwentnie wprowadzamy założenia Strategii” – tak KGHM ocenia efekty działalności w latach 2019 – 2020 [VIDEO]

Poprzedni artykuł

STUDIO FAKTY – Łukasz Puźniecki: „Rok 2020 przeorał świadomość każdego z nas i będzie wpływać na naszą wspólną przyszłość” [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like