Po godzinie 5:00 doszło w Lubinie do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na przejściu dla pieszych 46–letniemu mieszkańcowi Lubina.

Pokrzywdzony w wypadku mężczyzna został przewieziony do szpitala. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 25–letniemu kierującemu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski monitoring.

Należy pamiętać, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Często do zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych.

  • Kierujący pojazdem powinien mieć świadomość, że zbliżając się do „pasów”, powinien zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.
  • Piesi, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, powinni upewniać się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, warto być widocznym dla kierujących. Jeśli na spacer udajemy się o zmroku bądź będziemy się poruszać w warunkach złej widoczności, koniecznie powinniśmy stosować elementy odblaskowe.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Tworzymy region czystych technologii

Poprzedni artykuł

Jak działa szczepionka przeciw COVID-19? – na pytania odpowiada ekspert Uniwersytetu Wrocławskiego [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like