Wczoraj rano w obszarze ZG Lubin na oddziale G-2 zarejestrowano górniczą „szóstkę” – dzisiaj także w godzinach porannych „siódemka” wystąpiła w ZG Rudna na oddziale G-3.

W obu przypadkach, o których informowaliśmy w naszym serwisie społecznościowym, bezpiecznie ewakuowano pracowników na powierzchnię ziemi. W przypadku wczorajszego wstrząsu w Lubinie na powierzchnię ziemi wycofano z zagrożonego obszaru 12 osób. Dzisiaj na terenie kopalni Rudna ratownicy z JRGH Sobin ewakuowali 20 osób. Nie ma informacji o poważnych obrażeniach wśród górników.

Dzisiejszy wstrząs miał charakter samoistny i doszło do niego w rejonie GG-1 na oddziale G-3 Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach. Miał energię 9,8 x 10^ 7. Efekty bardzo silnego ruchu tektonicznego odczuwalne były dzisiaj najmocniej w rejonie Polkowic, Rudnej i Ścinawy. Według informacji Radia Wrocław z analiz zagranicznych geofizyków wynika, że dzisiaj od godz. 10:20 mieliśmy do czynienia z serią wstrząsów. Najsilniejszy przekraczał 4,3 stopnia w skali Richtera i był odczuwalny nawet w Czechach.

Jak informowaliśmy w serwisie video naszego portalu, gdy dochodzi do podziemnego wstrząsu, absolutnym priorytetem służb ratowniczych KGHM Polska Miedź SA jest zlokalizowanie epicentrum, określenie siły ruchu, aby skutecznie kierować działaniem ratowników. Do tego, aby ów cel osiągnąć koncern używa sprzętu spełniającego światowe standardy – zarówno w zakresie lokalizacji i interpretacji siły wstrząsu.

Podaruj książkę – jeszcze ktoś ją przeczyta – akcja na uczelni w Legnicy

Poprzedni artykuł

Prof. Piotr Kuna: „Tylko u 20% leczonych z nałogu palaczy konwencjonalna terapia jest skuteczna”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like