Wszystkich czytelników i sympatyków książek zapraszamy do włączenia się w akcję „Podaruj książkę Bibliotece w Płóczkach Górnych”. Akcja potrwa do 15 grudnia 2020 roku. Misji odtworzenia biblioteki podjęło się, działające od 2009 roku Stowarzyszenie Maltanowo.

Jeżeli przeczytałeś książki, które warto polecić innym – przekaż je do Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji. Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom. Książki można przekazać wyłącznie poprzez specjalne wrzutnie na terenie legnickiej uczelni. Jedna znajduje się w budynku C, przy szatni obok bocznego wejścia, a druga na parkingu (na wprost głównego wejścia do budynku C).  Wszystkie zebrane książki zostaną przekazane na potrzeby Biblioteki w Płóczkach Górnych.

Celem akcji jest odtworzenie w sołectwie biblioteki i wzbogacenie księgozbioru o ciekawe pozycje książkowe. Biblioteka, która niegdyś funkcjonowała w sołectwie została zamknięta. Mieszkańcy, którzy chcą wypożyczyć książki muszą jeździć do Lwówka Śląskiego, co szczególnie dla osób starszych jest sporym kłopotem. Dlatego też powstał pomysł, by wesprzeć osoby, które lubią czytać. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. Za wszystkie dary, już dziś, w imieniu mieszkańców wsi, serdecznie dziękujemy.

Chcesz prowadzić firmę lub już jesteś przedsiębiorcą – zaproszenie na webinarium

Poprzedni artykuł

„Siódemka” dzisiaj – wczoraj „szóstka” – wstrząsy w Zagłębiu Miedziowym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like