LubinVideo

Wstrząsów jest coraz mniej – miedziowy koncern za priorytet uznaje bezpieczeństwo górników [VIDEO]

0

Jeśli dochodzi do podziemnego wstrząsu, absolutnym priorytetem jest jego zlokalizowanie oraz określenie siły. Od tych czynności często zależy bezpieczeństwo osób pracujących pod ziemią.

Do tego, aby ów cel osiągnąć KGHM Polska Miedź S.A. używa sprzętu spełniającego najwyższe światowe standardy – zarówno w zakresie lokalizacji i interpretacji siły wstrząsu. Chodzi przede wszystkim o zwiększanie bezpieczeństwo pracy pod ziemią. W ostatnim czasie po raz pierwszy od 14 lat wystąpiło zjawisko o mocy 10 do 9 dżula, ale było ono niejako sprowokowany. Rzecz jasna nikomu nic się nie stało.

Stacja Geofizyki Górniczej Oddziału ZG Rudna, którą odwiedziliśmy po raz kolejny w serwisie video naszego portalu, ma długą historię. Niegdyś odnotywano tu nawet próby nuklearne przeprowadzane w Związku Sowieckim. Na przestrzeni lat wzrost poziomu funkcjonalności stacji był równie prężny jak rozwój koncernu i Zagłębia Miedziowego. Zobacz nasze video.

Zapisy odnotowane przez stację miedziowego koncernu wskazują na to, że wstrząsów było w 2019 roku najmniej w XXI wieku. Mając na uwadze bezpieczeństwo górników to optymistyczna wiadomość.

Dariusz Nowakowski

Legnicka „Miedź” dba o kadry – nowa bursa już do dyspozycji młodych zawodników

Poprzedni artykuł

Pandemia koronawirusa przyspieszy zmiany w globalnym łańcuchu dostaw [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like