„Przyjaciel potrzeby od zaraz!” to kampania społeczna, która zachęca do adopcji bezdomnych zwierząt z głogowskiego schroniska, zamiast kupowania ich z hodowli.

Miłość i zrozumienie to słowa klucze. Trzeba wybrać zwierzę, które jest na miarę naszych możliwości. Niestety, ale zwierzęta oddawane do adopcji często wracają z powrotem do schroniska. Wracają w dużo gorszym stanie psychicznym i mają mniejsze szanse na powtórną adopcję. W poszukiwaniu odpowiedniego pupila nie możemy zapomnieć o rozsądku i edukacji. Zanim podpiszemy umowę adopcyjną, pracownik schroniska przeprowadzi rozmowę przedadopcyjną i zdecyduje, czy potencjalny nowy właściciel i wybrany pupil do siebie pasują. Dach nad głową i pełna miska nie są gwarancją udanego wspólnego życia z czworonogiem.

Wystawa prezentuje tylko 14 zwierząt. Obecnie, w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie przebywa 37 psów i 28 kotów. Każdy z nich ma inną historię i jest na swój sposób niepowtarzalny.  Wystawa rozpocznie się w sobotę, 19 września i będzie stała w Galerii Glogovia przez dwa tygodnie. Organizatorem kampanii jest Gmina Miejska Głogów.

W ramach kampanii mieszkańcy będą mogli oglądać w Galerii Glogovia przygotowaną przez nas wystawę. Będą na niej Ci najwytrwalsi, śmiało można powiedzieć, że weterani naszego schroniska. Każdy z nich, zasługuje na miłość i stały dom – zachęca zastępca prezydenta Głogowa Piotr Poznański.

Trzeba mieć świadomość, że niektóre zwierzaki mogą mieć problemy behawioralne i braki socjalizacyjne. Dlatego ważne jest, aby nowy właściciel był odpowiedzialny, świadomy i cierpliwy. Należy przemyśleć, czy ma się odpowiednie zasoby, żeby właściwie zaopiekować się takim zwierzęciem. Warto pamiętać o motto „Adoptując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale zmieni się cały świat dla tego jednego zwierzaka” – przypomina Karolina Leśniowska z Działu Komunalnego w Urzędzie Miejskim, która pełni dozór nad schroniskiem.

RELACJA: Katarzyna Brzezińska

FOTO: SIWEK Studio

W Moskorzynie będzie droga – umowa podpisana – znamy termin realizacji

Poprzedni artykuł

Dolnośląski Klaster Edukacyjny poszerza się – kolejna legnicka szkoła włączyła się w innowacyjną formułę współpracy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like