18 września br. do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego przystąpiło Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Franciszka z Asyżu oraz Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Działający od 2015 r. Dolnośląski Klaster Edukacyjny to nie tylko alternatywa w tworzeniu perspektyw dla rozwoju szkolnictwa branżowego i technicznego, ale współdziałanie, dzięki któremu jest możliwe wykształcenie dobrze wyspecjalizowanej i wyszkolonej kadry, mającej w przyszłości realny wpływ na rozwój gospodarki naszego regionu. Celem jest łączenie potencjału gospodarczego i naukowego, poprzez platformę współpracy dla szkół, inwestorów, samorządów oraz instytucji okołobiznesowych.

Podczas spotkania w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej deklarację partnerską podpisali wiceprezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Przemysław Bożek oraz dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego ojciec Andrzej Łaniecki, który kieruje placówką od bieżącego roku szkolnego.

Legnickie KLO pod obecną nazwą działa od 1999 r. Nadzór pedagogiczny sprawuje Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Liceum Ogólnokształcące im. św. Franciszka nie jest szkołą wyznaniową, klasztorną czy parafialną. Jest dostępna dla młodzieży także innych wyznań, która wybiera i akceptuje wartości chrześcijańskie oraz atmosferę przyjaźni, jaką szkoła stara się tworzyć. ma bardzo dobry poziom nauki, wysoki procent zdawalności matury Każda uczennica i każdy uczeń ma w szkole, na miejscu zapewnioną pomoc tak w rozwoju talentów, zainteresowań jak i w sytuacjach trudnych.

Warto przypomnieć, ze do końca września trwają konkursy ogłoszone przez Dolnośląski Klaster Edukacyjny: „Moja najciekawsza praktyka” oraz „Mój wymarzony zawód” i zapraszamy do wysyłania prac. Konkurs „Okiem Powstańca – pocztówka z przeszłości”, promujący wartości patriotyczne oraz pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego, został przedłużony do końca 2020 r. Szczegóły dotyczące konkursów w poniższych załącznikach:

Regulamin konkursu “Moja najciekawsza praktyka”

Regulamin konkursu “Mój wymarzony zawód”

Regulamin konkursu “Okiem Powstańca”

zgoda-na-wykorzystanie-wizerunku-lsse-moja-najciekawsza-praktyka

zgoda-na-wykorzystanie-wizerunku-lsse-mój-wymarzony-zawód

Rusza akcja „Przyjaciel potrzeby od zaraz!” – w Głogowie zachęcają do adopcji zwierząt ze schroniska

Poprzedni artykuł

„Dawna Legnica. Obraz miasta” – wystawa, na które zobaczysz nasze miasto inaczej, niż na co dzień

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like