Rusza długo wyczekiwana inwestycja drogowa w miejscowości Moskorzyn. Projekt ma być realizowany etapowo, jednak w tym roku zostanie wykonany najbardziej niebezpieczny, kręty odcinek przebiegający w samym środku wioski położonej w Gminie Polkowice.

W ramach prowadzonych prac zostanie przebudowana i rozbudowana droga powiatowa. Powstanie chodnik z kostki betonowej o powierzchni 800 mkw. oraz zjazdy do posesji. Co ważne, zostanie poszerzona jezdnia, szczególnie na niebezpiecznym łuku i wzmocnione zostaną pobocza. Bezpieczeństwo mieszkańców poprawi bez wątpienia zastosowanie wyniesionych, aktywnych przejść dla pieszych, które przy pomocy sygnałów świetlnych, dźwiękowych i czujników ruchu będą informowały kierowców oraz pieszych o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dodatkowo przy drodze powstanie nowe odwodnienie – kanalizacja deszczowa.

Dzisiaj podpisano umowę pomiędzy realizującym to zadanie Polkowickim Zarządem Dróg Powiatowych, a Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa, który jest wykonawcą zadania. Inwestycja warta prawie 1,5 mln finansowana jest w całości przez Gminę Polkowice. Powiat polkowicki w tym roku złożył wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na realizację kolejnego odcinka tej inwestycji i przy pozytywnym jego rozpatrzeniu wykonanie zadania można przewidywać na lata 2021 – 2022

To już kolejna realizowana przez nas inwestycja w Gminie Polkowice w tym roku, cieszę się, że skoordynowane działania i zaangażowanie wielu osób z Panem Burmistrzem Łukaszem Puźnieckim na czele, przynoszą przede wszystkim wymierne korzyści dla naszych mieszkańców – mówi wicestarosta polkowicki Jan Wojtowicz.

Umowa zakłada, że prace uda się zakończyć do grudnia br., jednak mieszkańcy oraz użytkownicy tej drogi muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami. W ciągu dnia, kiedy natężenie ruchu będzie duże zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Drugi nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy – skorzystaj z szansy na studia

Poprzedni artykuł

Rusza akcja „Przyjaciel potrzeby od zaraz!” – w Głogowie zachęcają do adopcji zwierząt ze schroniska

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like