Sonia Bohosiewicz, Adam Ferency, Hanna Śleszyńska to tylko niektóre z gwiazd 22. Polkowickich Dni Teatru. W tym roku organizatorzy przewidzieli wiele nowości m.in. postanowili otworzyć się na lokalnych artystów.

Tradycją stało się, że marzec w Polkowicach jest świętem teatru. Tegoroczna formuła festiwalu Polkowickich Dni Teatru „Oblicza Teatru” różni się jednak od poprzednich. W tym roku obok znanych teatrów z całej Polski, wystąpią również lokalne grupy teatralne. Będziemy mogli podziwiać występy grupy Antrakt działającej przy naszym centrum kultury, grupy Tatarak, działającej przy Radzie Osiedla Polkowice Dolne oraz teatru Anty-dotum funkcjonującego przy polkowickim zespole szkół – mówi dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach Bogusław Godlewski. I podkreśla dalej: jest dla nas bardzo ważne, żeby oprócz występów znanych, polskich aktorów, były również przedstawienia prezentowane przez mieszkańców.

To niejedyna nowość podczas „Oblicz Teatru”. Polkowicki festiwal zaplanował nie lada gratkę dla widzów o mocnych nerwach. Spektakl pt. „9 rekonstrukcja” jest zapisem policyjnych oględzin miejsca zbrodni. Widzowie będą oglądać przedstawienie w ciemnej piwnicy, z perspektywy ofiar ustawionych przez zabójcę w zagadkowy układ.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, nie przewidziano patronatu nad wydarzeniem. Brak patrona to nasza przemyślana decyzja. Podobnie jak „Miedziaki”, których też nie zobaczymy w tym roku. Często z braku możliwości technicznych artyści, którym zostały przyznane te nagrody nie odbierali ich. Ten czas chcemy poświęcić uzdolnionej młodzieży z Polkowic – podkreśla tłumaczy dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Sprzedaż biletów na spektakle, które odbędą się w ramach tegorocznych „Oblicz Teatru” rozpocznie się 17 lutego o godz. 10.00 w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach. Pełny repertuar można znaleźć już na stronie www.ckpolkowice.pl, a niedługo opublikujemy go również w naszym portalu.

Jeden „głodny”, drugi „spragniony” – obaj trafią przed oblicze Temidy

Poprzedni artykuł

Piraci opanowali polkowicką bibliotekę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: