Fot: MEiN

Kancelaria Sejmu RP organizuje III edycję ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Inicjatywa jest skierowana do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 11 marca br.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłosić swoje prace w trzech kategoriach:

– plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,

– literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,

– tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Zadanie konkursowe dla studentów (osoby w wieku do 26 lat) polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji pt. „Katyń-Pamiętamy”.

Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów. Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r. 

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Z inicjatywy studentów Uczelni Jana Wyżykowskiego – Ogólnopolska konferencja naukowa w Polkowicach

Poprzedni artykuł

Gwałtowny wzrost zakażeń COVID-19 w powiecie głogowskim

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like