Fot: UG Polkowice

W Uczelni Jana Wyżykowskiego 20 stycznia odbyła się ogólnopolska  konferencja naukowa pn. „Nowoczesne społeczeństwo informacyjne. Edukacja- nauka-Gospodarka. Zagrożenia i szanse”. Konferencja w formule online była organizowana we współpracy Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach oraz Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. ”. Pomysłodawcą wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Administratywistów UJW.

W trakcie obrad można wyło wysłuchać wystąpień 27 prelegentów z dziewięciu uczelni z kraju. Ich wystąpienia dotyczyły wykorzystania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w  różnych dziedzinach życia.

– Tematyka była bardzo zróżnicowana. Poprzez zagadnienia dotyczące komunikacji online, zagadnienia prawa, po rozwiązania technologiczne – mówi Jan Walczak, dziekan wydziału nauk społecznych i technicznych Uczelni Jana Wyżykowskiego.

Celem konferencji była  wymiana poglądów i wyników badań naukowych z obszaru zastosowań nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych i informacyjnych w środowisku akademickim, szkolnym, biznesowym, w administracji państwowej, samorządowej itp.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego planuje wydać specjalną publikację, w której znajdą się wygłoszone przez studentów referaty.

SZKIC MA MOC 2022

Poprzedni artykuł

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – III edycja konkursu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i studentów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like