Fot. KPP Głogów

Policja zapowiada – nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy związane z obostrzeniami. Głogowscy policjanci interweniują w takich przypadkach. W ciągu ostatnich dni odnotowano w powiecie głogowskim ponad pięciokrotny wzrost osób przebywających na kwarantannie i izolacji domowej. Do wczoraj było to aż 1700 przypadków. To bardzo niepokojąca informacja. Zwłaszcza, że liczba zakażonych wciąż rośnie.

Policjanci na terenie powiatu głogowskiego sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Jednym z wspólnych zadań wszystkich patrolujących policjantów jest sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazymówi Emilia Reguła, p.o. oficera prasowego KPP w GłogowieW galerii, sklepach i środkach komunikacji publicznej Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innychdodaje policjantka.

Nadal będziemy uświadamiać mieszkańców regionu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się COVID-19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy – ostrzega policja.

 

„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – III edycja konkursu dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i studentów

Poprzedni artykuł

Głogów: Koniec robót. Szkoła Podstawowa nr 6 ma nowy plac apelowy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like