Tworzenie ilustracji techniką kolażu będzie tematem bezpłatnych warsztatów dla młodzieży i dorosłych. Jest to kolejny etap projektu Fundacji Kulturolubni związany z dolnośląskim konkursem literackim pn. „Z ziemi polkowickiej… Baśnie i legendy”.

Podczas warsztatów będzie okazja do stworzenia prac, które mogą ilustrować baśnie i legendy nagrodzone we wspomnianym powyżej konkursie literackim. W pierwszym etapie uczestnicy zajęć zapoznają się z nagrodzonymi tekstami, a następnie dowiedzą się, jak najlepiej wykorzystać artystyczne środki wyrazu i jakie triki zastosować, aby efektem warsztatów były fantastyczne. Prace zamieścimy na stronie projektu www.zziemipolkowickiej.pl, a w przyszłości może nawet w książce – zachęca do udziału w warsztatach prezes Fundacji Kulturolubni Anna Adamus-Krawczyk.

Bezpłatne warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Gawlik odbędą się 10 i 11 października, w godz. od 11:00 do 15:00 w Atelier „Rynek 4a” w Polkowicach. Chętni mogą wybrać tylko jeden termin. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy: mailowo – kulturolubni@gmail.com, telefonicznie – 668351253, messenger – www.facebook.com/kulturolubni. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały. Projekt dofinansowany jest w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – „Wspólnie dla dziedzictwa 2020”.

„Zjeżdżano do Polkowic, aby dobrej i świeżo palonej kawy skosztować” – tradycja wraca [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Dobry wieczór z Pakosińską – One Woman Show

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like