Fot. UM Legnica

Dziś tj. 22 września na Rynku w Legnicy, dzięki fundacji Orlen, odbędzie się edukacyjne wydarzenie pod nazwą ,,Planeta Energii”. Wszystkie atrakcje przygotowane  w ramach mobilnej strefy nauki są bezpłatne, a mieszkańcy mogą odwiedzać Planetę Energii w godzinach od 12.00 do 18.00.

– Zapraszamy dzieci i rodziców na niesamowitą przygodę w mobilnej strefie nauki Planety Energii, organizowanej w ramach ogólnopolskiego program edukacyjnego, którego celem jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy o energii elektrycznej i ekologii – informują organizatorzy.

Na odwiedzających będą czekać przeszkoleni edukatorzy, a wraz z nimi szereg atrakcji, a wśród nich miedzy innymi nauka elektrostatyki z wykorzystaniem wyjątkowego urządzenia, jakim jest Generator Van de Graaffa, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i nauczenie się segregacji śmieci na Goglach VR.

Ponadto na najmłodszych będzie czekała interaktywna kolorowanka  oraz strefa nauki wraz z quizami na temat czterech żywiołów (woda, powietrze, ogień, ziemia) i ich wykorzystania jako alternatywnych źródeł energii.

 

Polkowice: Już jutro i w piątek dni otwarte na komendzie

Poprzedni artykuł

Głogów: “Łemkowie. Losy zaginionego narodu” – już jutro spotkanie autorskie z Markiem Koprowskim

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like