Fot. Głogowska Edukacja Kresowa

Już jutro, 23 września, Głogowska Edukacja Kresowa zaprasza na spotkanie autorskie z Markiem Koprowskim. Odbędzie się ono w formule online jako transmisja na Facebooku. Start o godzinie 20.00. Spotkanie poprowadzi Damian Trochanowski. Dla uczestników przewidziane książkowe upominki.

Marek A. Koprowski – Pisarz, dziennikarz, historyk zajmujący się tematyką wschodnią i losami Polaków na Wschodzie. Plonem jego wypraw i poszukiwań jest wiele książek, z czego kilkanaście ukazało się nakładem Wydawnictwa Replika. Za serię Wołyń. Epopeja polskich losów 1939–2013 otrzymał Nagrodę im. Oskara Haleckiego w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”. Jest też laureatem nagrody „Polcul – Jerzy Bonicki Fundation” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie.

“Łemkowie. Losy zaginionego narodu” Marka Koprowskiego to książka przybliżająca historię Łemków-Rusinów.

Naród ten, żyjący od wieków w Karpatach, po przesiedleniu do ZSRR i na polskie Ziemie Odzyskane, utracił swoją ojczyznę. Owe „góry” są dla nich tym, czym dla Polaków Kresy – utraconą „Arkadią”, gdzie wszystko było lepsze, bo swoje. Choć nadal istnieje szansa na renesans tej narodowości, wciąż napotyka ona liczne przeszkody. 

Fot. Facebook/Głogowska Edukacja Kresowa

Więcej dowiecie się na spotkaniu autorskim, którego transmisję można obejrzeć już jutro o 20.00 TUTAJ

Planeta Energii w Legnicy – Propagują wiedzę o energii elektrycznej i ekologii

Poprzedni artykuł

Program Przeciwdziałania Depresji – Wspólna inicjatywa KGHM i samorządów Zagłębia Miedziowego

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like