Polkowickie osiedle Polanka pięknieje – pojawił się tam nowy placyk rekreacyjny przy ul. Jesionowej oraz skwer przy ul. Kalinowej.

Obie inwestycje wzbogacą szatę roślinną miasta. Powstały w ramach jednego projektu ze środków Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego. Plac rekreacyjny przy ul. Jesionowej ma kształt koła. W jego obrysie pojawiły się m. in. ławki oraz liczne nasadzenia. Z krzewów liściastych są to na przykład berberys i tawlina, z iglastych kosodrzewina, a z bylin lawenda i liliowce. Posialiśmy tam także trawy ozdobne – wylicza inspektor ds. inwestycji i remontów Dariusz Walaszczyk.

Druga inwestycja, która powstała w ramach tego samego projektu PBO, objęła zagospodarowanie placyku przy ul. Kalinowej. Dotąd na trójkątnym skwerze rosły jedynie dwie sosny. Teraz dosadzono tam m. in. kasztanowce i jesiony. Jesteśmy z tego zadowoleni, bardzo fajne miejsce. Teraz nasze osiedle jest dużo ładniejszeuważa mieszkaniec osiedla pan Ryszard. Oprócz drzew posadzono także krzewy i byliny. Tej roślinności na razie jeszcze nie widać, ale po rozpoczęciu okresu wegetacyjnego miejsce bardzo szybko się zazieleni.

Bardzo się cieszę, że na terenie naszego miasta pojawia się coraz więcej zieleni. Nowe drzewa i krzewy na klombach bardzo poprawiają estetykę miasta i sprawiają, że czujemy się w nim bardzo dobrze – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Takie miejsca w mieście są nie tylko ozdobą. Należy pamiętać, że rośliny to naturalny filtr powietrza – wychwytują zanieczyszczenia i produkują tlen.  Im więcej zielonych wysp tym zdrowsze powietrze, a w dobie walki z zanieczyszczeniami atmosferycznymi jest to bardzo ważne.

Tekst: Dariusz Szymach

Foto: pbo

„Samorząd oddychający pełnymi płucami” – ciekawy konkurs dla samorządów troszczących się o zdrowie mieszkańców

Poprzedni artykuł

Czy starszy, czy młodszy – kary nie unikną

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like