• Do zdarzenia doszło 15 marca br., kiedy na jednym z podwórek przy ul. Senatorskiej w Legnicy kierowca zastał swój zaparkowany samochód w opłakanym stanie.

Pojazd miał liczne uszkodzenia m.in. rozbitą szybę w tylnej klapie bagażnika, wyrwane wycieraczki, rozbite klosze lamp, porysowaną powłokę lakierniczą na drzwiach pojazdu oraz wgniecenie dachu. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce wykonali czynności procesowe mające na celu wytypowanie i zatrzymanie sprawcy tego przestępstwa.

W niedługim czasie udało się śledczym wykryć sprawcę i przedstawić 69-latkowi zarzut dokonania uszkodzenia mienia, na kwotę nie mniejszą niż 1500 zł. Mężczyzna przyznał mundurowym, że to on dokonał zniszczenia samochodu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Za popełnienie tego typu przestępstwa, zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu Karnego, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Legniccy policjanci zatrzymali 36-latka poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w celu odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wonności.

Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom z dokonywania przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, a jego zachowanie wskazywało, że może posiadać substancje prawnie zabronione. Czujność policjantów nie zawiodła po raz kolejny. W trakcie przeszukania mundurowi ujawnili przy poszukiwanym środki odurzające, które zabezpieczono i poddano badaniu. Okazało się, że skrystalizowana substancja, jaką posiadał mieszkaniec Prochowic, to metamfetamina.

Zatrzymany został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie przewieziony do zakładu karnego, w którym będzie odbywał wyrok. Dodatkowo, za posiadanie środków odurzających grozi mu kara 1 roku pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Osiedle Polanka coraz piękniejsze – przybywa zieleni

Poprzedni artykuł

Ciekawe projekty kulturalne z dużym dofinansowaniem – polkowiczanie z twórczą weną

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like