II edycja projektu „Odłącz się” realizowana przesz Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk zbliża się ku końcowi. O przebiegu tej pozytywnej inicjatywy informowaliśmy w naszym portalu.

Za nami kilkadziesiąt warsztatów, pomalowanych napisów przed przejściami dla pieszych i wiele pozytywnych głosów z różnych stron – powiedział koordynator kampanii Dawid Wrzesiński. W ciągu ostatnich dni wolontariusze ze Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk malowali napisy przed przejściami dla pieszych o treści „Odłącz się i przejdź bezpiecznie” w gminie Długołęka, Żmigród, Oborniki Śląskie i w Prusicach.

Do akcji włączyli się także samorządowcy. „Chcemy wspólnie budować większą świadomość wśród ludzi korzystających z urządzeń mobilnych o ich ogromnym wpływie na naszą rzeczywistość. Telefony, smartfony, tablety to znak czasów i nieoceniony partner w codziennym funkcjonowaniu. Niestety coraz częściej zgubny – napisał na swoim profilu społecznościowym wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński.

W ubiegłym tygodniu pojawił się również nowy spot z udziałem wypadku samochodowego na przejeździe kolejowym. Nagranie udostępnione na Facebooku ma już ponad 500 tys. wyświetleń, a jedną z instytucji, która zainteresowała się kampanią jest Polska Policja. Spot będzie można obejrzeć na ekranach w pociągach Kolei Dolnośląskich.

Kampania społeczna „Odłącz się” ma zwrócić uwagę, na coraz częstsze zjawisko w przestrzeni publicznej, które z różnych przyczyn jest bagatelizowane. Wpływ urządzeń elektronicznych na życie człowieka jest ogromny. Naszym celem nie jest walka z rozwojem technologicznym, lecz zachęta do inteligentnego i bezpiecznego korzystania z telefonów – podkreśla prezes Stowarzyszenia Młody Dolny Śląsk Damian Fiet.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski objął akcję patronatem honorowym, dzieląc się swoim spostrzeżeniem: Telefon komórkowy stał się nieodłącznym „towarzyszem” naszej codzienności. Niewątpliwie ułatwia nam kontakt z bliskimi oraz światem, zwłaszcza w czasie pandemii. Jednak są sytuacje, gdy zabiera nam zdecydowanie za dużo uwagi, co doprowadzić może do wypadku.

Inicjatywa młodych ludzi ma charakter edukacyjny. Organizują także warsztaty online dla uczniów szkół podstawowych i średnich. W ubiegłym tygodniu zrealizowaliśmy warsztaty z uczniami z Kłodzka. W tym tygodniu z uczniami z Długołęki. Czekają nas jeszcze warsztaty z młodzieżą z Chojnowa i Polkowic – informuje Dawid Wrzesiński. Akcja wspierana jest przez dolnośląskich samorządowców, instytucje publiczne oraz firmy prywatne.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/odlaczsie/

Miał to coś… w… – nie dość, że jechał, to jeszcze brał

Poprzedni artykuł

Czysta woda i czyste powietrze – w gminie Rudna inwestują w bezpieczne środowisko naturalne

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like