W nietypowym miejscu postanowił ukryć zabronione substancje młody kierujący. Miał nadzieję, że policjanci nie odkryją narkotyków schowanych w… jego bucie.

Zatrzymany wpadł w ręce policjantów na terenie gminy Grębocice. Funkcjonariusze zaintrygowani dziwnym zachowaniem kontrolowanego kierowcy stwierdzili, że siedzący za kierownica auta osobowego ma coś do ukrycia. Dokładne sprawdzenie dało odpowiedź na podejrzenia policjantów, którzy nie tylko zabezpieczyli narkotyki, które znaleźli w obuwiu zatrzymanego, ale także na podstawie badania narkotesterem stwierdzili, że 20-latek znajduje się pod ich wpływem. Urządzenie wykazało w organizmie kierowcy obecność kilku substancji zabronionych. Policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany i przekazali narkotyki do dalszych badań.

W konsekwencji zatrzymany cieszył się prawem jazdy zaledwie 4 miesiące, bo właśnie tyle minęło od momentu odebrania upragnionego dokumentu.

Podejrzewany w tej sprawie mieszkaniec powiatu polkowickiego będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz za ich posiadanie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

„Złota Rączka” pomoże seniorom

Poprzedni artykuł

Odłącz się – będzie bezpieczniej dla ciebie i innych ludzi

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like