Dorota Lenczuk została Skarbnikiem Gminy Rudna. Dotychczasowy przebieg jej kariery zawodowej dowodzi, że należy do najlepszych finansistów w regionie.

Nowa skarbnik od 2004 roku była pracownikiem Starostwa Powiatowego w Lubinie, gdzie zajmowała m.in. stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Edukacji, sprawując nadzór nad finansami szkół i dotacjami oświatowymi. W zakresie jej obowiązków znajdowała się także sprawozdawczość budżetowa, księgowość organu i rozliczanie dotacji. W 2019 roku została laureatką głównej nagrody w konkursie Mistrz Finansów Publicznych, organizowanym przez miesięcznik Finanse Publiczne. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku finanse i bankowość, ukończyła wiele branżowych kursów, także w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego.

Z wnioskiem o odwołanie dotychczasowej skarbnik Gminy Rudna Joanny Herbut wystąpił wójt Adrian Wołkowski, ostateczna decyzja należała jednak do radnych. Poprało ją dziewięciu z 14 obecnych na sesji radnych, cztery osoby były przeciw, jedna wstrzymała się od głosu.

Zyskujemy wyjątkowego fachowca w zakresie finansów publicznych, dzięki któremu rozwój gminy oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych nabiorą odpowiedniego tempa. W związku z odpowiedzialnością wójta za wykonanie budżetu, niezbędna jest bardzo dobra i oparta na wzajemnym zaufaniu współpraca ze skarbnikiem i jestem przekonany, że nasza współpraca taka właśnie będzie – mówi Adrian Wołkowski.

Kandydaturę Doroty Lenczuk poparło ośmiu radnych, czterech było przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Anioły pełne emocji – są piękne, niepowtarzalne i powstają w Rudnej [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Spokojne, pełne zieleni i uroku miejsce

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: