Fot: Lubin.pl

Nie lada gratkę dla miłośników historii swojej małej ojczyzny przygotowało Muzeum Historyczne w Lubinie – wydając książkę pod tytułem ,,Ośrodek Kultury ,,Wzgórze Zamkowe’’ w Lubinie. Historia – działalność ‘’. Publikacje można kupić w infopunkcie na parterze  lubińskiego Ratusza. Autorem książki  jest Piotr Bieruta, wieloletni pracownik Wzgórza, a obecnie kustosz Muzeum Historycznego w Lubinie.

– Dzięki temu, że znałem tę instytucję od wewnątrz, dużo łatwiej było mi zebrać materiały z 30-lecia jej działalności z corocznych sprawozdań, przygotowanych przez pracowników tej instytucji, ale też wiele godzin spędziłem na rozmowach z ludźmi i przeglądaniem archiwów. Moim zamysłem było też , aby w publikacji zakreślić nie tylko historię Wzgórza Zamkowego, ale również  miasta Lubina – mówi Piotr Bieruta.

Jak podkreśla autor książka adresowana  jest do wszystkich mieszkańców Lubina i powiatu, szczególnie tych, którzy interesują się historią regionu. Dowiedzieliśmy się, że już wkrótce publikacja ta dostępna będzie również wersji elektronicznej w Bibliotece Cyfrowej Muzeum Historycznego w Lubinie.

Legnica – Wspierają edukację dzieci romskich

Poprzedni artykuł

Biblioteczki plenerowe w Polkowicach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like