Fot: UM Legnica

Legnica otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  dotację w wysokości 2.142 zł w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030” i zrealizowało zadanie pn. „Wsparcie edukacji przedszkolnej dzieci romskich”.

Dotację przeznaczono na dofinansowanie pobytu dzieci należących do społeczności romskiej w czterech miejskich przedszkolach: nr 3, 4, 7 oraz 16. Celem zadania było wspieranie i promowanie edukacji przedszkolnej wśród społeczności romskiej.

– We wniosku o dofinansowanie zaplanowano obecność w przedszkolach sześciorga dzieci w miesiącach od maja do sierpnia oraz dziewięciorga od września do grudnia 2021r. Ze względu na niższą liczbę dzieci realizujących wychowanie przedszkolne finansowaniem objęto pięcioro dzieci w miesiącach od maja do sierpnia oraz siedmioro od września do grudnia 2021r.  Na wykonanie zadania wydano 975 zł, w tym 828 zł z dotacji i 146 zł ze środków własnych gminy – informuje Urząd Miasta Legnica.

93-latka straciła 14 tysięcy! Myślała, że pomaga wnukowi, który spowodował wypadek

Poprzedni artykuł

Nowa publikacja Muzeum Historycznego w Lubinie – ,,Ośrodek Kultury ,,Wzgórze Zamkowe’’ w Lubinie. Historia – działalność’’

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like