Legniccy policjanci od kilkunastu tygodni otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach i kradzieżach z włamaniem do mieszkań oraz kont bankowych. Policjanci ustalili, że sprawca często wykorzystywał nieuwagę domowników i nie zamknięte na klucz drzwi.

Kradł głównie pieniądze, biżuterię, laptopy, tablety, telefony komórkowe, karty płatnicze i rzeczy przedstawiające jakąkolwiek wartość. Skradzionymi kartami płatniczymi mężczyzna robił zakupy w lokalnych sklepach, płacąc za nie kilkukrotnie zbliżeniowo.

Pracujący nad sprawą kryminalni przejrzeli zapisy z kamer monitoringów, dokładnie zapoznali się z metodami działania sprawcy. Po wielokrotnej analizie zebranych danych wytypowali pewnego mieszkańca Legnicy. Mężczyzna kilka miesięcy temu opuścił zakład karny, w którym odbywał ponad 2-letnią karę pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali podejrzanego legniczanina. Zgromadzone przez legnickich policjantów materiały pozwoliły prokuraturze na przedstawienie mężczyźnie 39 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz wystąpienie do sądu z wnioskiem o areszt. Wartość straty na jakie naraził osoby pokrzywdzone to kwota ponad 20 tys. zł.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił wobec mężczyzny zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Legnicka Policja apeluje do mieszkańców, aby pamiętali o zamykaniu drzwi na klucz nawet wtedy, kiedy jesteśmy na chwilę w mieszkaniu lub w domu. Zajęci domowymi obowiązkami w innych pomieszczeniach, częściach domu, możemy nie zauważyć, że ktoś nieproszony wszedł i ukradł naszą torebkę, portfel, komputer, biżuterię lub inne wartościowe przedmioty. Nie zostawiajmy też otwartych okien i drzwi balkonowych, kiedy nie ma nas w mieszkaniu lub domu. Ograniczmy sami do minimum ryzyko włamania lub kradzieży.

Poprzez: KMP Legnica

„Niosłem Ciebie Polsko, jak żagiew, jak płomienie – gdzie Cię doniosę – nie wiem…” – zmarł Marszałek Senior Sejmu RP Kornel Morawiecki

Previous article

Janosik_owe zamiast pomagać szkodzi – powiat polkowicki szuka wsparcia [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like