Policjanci lubińskiej komendy ok. godz. 2:30 otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony jednego z obiektów sportowych o agresywnym mężczyźnie, który za pomocą łomu uszkodził elementy elektroniczne szlabanów i lampy oświetleniowej.

Policjanci mając rysopis sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Na jednej z ulic zauważyli podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 28-latek bez stałego miejsca zamieszkania. W trakcie interwencji był bardzo agresywny i wulgarny. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia mienia. Powiedział policjantom, że wcześniej spożywał alkohol i musiał na czymś wyładować złość.

Efektem owych „wyładowań” jest uszkodzenie fotokomórki na szlabanie, lampy oświetleniowej z uchwytem oraz latarni na terenie jednego z obiektów sportowych w Lubinie. Sprawca uderzał w te przedmioty łomem. Straty na jakie naraził właściciela obiektu, to łączna kwota ponad tysiąca złotych.

Nerwowego mężczyznę spotkać mogła nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 28-latek podczas przesłuchania wyraził gotowość poddania się dobrowolnego karze. Będzie musiał naprawić wyrządzone szkody, a także przez 10 miesięcy wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne.

Poprzez: KPP Lubin

Mała i średnia przedsiębiorczość na rynkach zagranicznych – wsparcie nadal potrzebne

Poprzedni artykuł

Słodka tradycja – kalorie nie miały znaczenia, a dzisiaj trzeba dokończyć jedzenie pączków i faworków

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: