Powiedzieć, że w Polkowicach mamy boom na futbol? To nic nie powiedzieć… Wszystko to za sprawą piłkarzy Górnika Polkowice, których zaledwie miesiąc temu odwiedzaliśmy w serwisie video naszego portalu.

To właśnie oni… już trzeci sezon z rzędu cieszą swoją doskonałą grą kibiców. Kiedy z drużyną pożegnał się albański szkoleniowiec Enkeleid Dobi (z którym Górnik najpierw awansował do drugiej ligi, a potem się w niej utrzymał) dla wielu sympatyków klubu jego przyszłość stanęła pod dużym znakiem zapytania.  Sukcesy szkoleniowca pozwoliły mu na transfer do Widzewa Łódź. Klubu utytułowanego, starającego się odbudować swoją potęgę. Rzadko się zdarza, aby trener był celem transferowym. Dobra praca Dobiego mu na to pozwoliła.

Przed trenerem Januszem Niedźwiedziem zadanie było o tyle trudne, że jego poprzednik poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko. Najciekawsze, a zarazem optymistyczne (dla kibiców Górnika) wydaje się to, że były trener Stali Rzeszów sprawia wrażenie jakby chciał zawiesić ją jeszcze wyżej.

Po poprzednim całkiem niezłym sezonie, w którym Górnik mógł grać zarówno o awans jak i o utrzymanie. Tegoroczne rozgrywki miały być swego rodzaju weryfikacją. W którą stronę pójdzie klub z Polkowic w przyszłości? Czy tak jak dotychczas będzie to droga rozwoju, czy też powolnego rozprzedawania nagromadzonego potencjału ludzkiego i spadek… Optymizmu nie dodawał z pewnością transfer najlepszego strzelca Michała Bednarskiego do pierwszoligowej Miedzi Legnica.

Wszystko wskazuje na to, że Górnik nie tylko poszedł dalszą drogą rozwoju, ale i nawet stawia pierwsze (choć coraz bardziej śmiałe) kroki w kierunku pierwszej ligi. Polkowiczanie są liderem 2 ligi! Po 11 rozegranych spotkaniach na swoim koncie zgromadzili, aż 27 punktów. Wygrywali dziewięciokrotnie. Dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali.

Do najbardziej wyróżniających się zawodników w tegorocznych rozgrywkach można zaliczyć z pewnością kapitana drużyny Kamila Wacławczyka. Doświadczenie zebrane z boisk ekstraklasy pozwala mu być liderem środka pola i kluczowym elementem w układance Janusza Niedźwiedzia. Bez dwóch zdań pochwalić należy też 23-letniego Eryka Sobkowa, który w dotychczasowych meczach zdobył, aż 11 goli! Co daje mu pozycje lidera w rankingu najlepszych strzelców. Z jednobramkowym prowadzeniem nad drugim zawodnikiem Wigier Suwałki, Kamilem Adamkiem.

W ostatnim spotkaniu ze Skrą Częstochowa, Górnicy zwyciężyli 1:3. Uwagę zwrócić należy na to kto wpisał się na listę strzelców. Mateusz Piątkowski to zawodnik, który do Polkowic wraca na koniec kariery. Tam zaczynał swoją przygodę z piłką seniorską. To były zawodnik między innym Jagielloni Białystok, czy Apoelu Nikozja.

Jeśli on do doskonałej gry Górnika dołoży jeszcze skuteczność (tak jak w ostatnim spotkaniu) pierwsza liga nie będzie już tylko marzeniem. Będzie realnym do spełnienia celem.

Dariusz Nowakowski

Kolej Dolnośląska frontem do pasażera – nowe przystanki „na żądanie” już w tym roku

Poprzedni artykuł

Legnicki #takeawaychallenge – prezydent Legnicy w nietypowy sposób zaapelował o wsparcie dla branży gastronomicznej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like